Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2011    Knajpa wieczorem, cmentarz o poranku
Zwiń mapę
2011
17
lis

Knajpa wieczorem, cmentarz o poranku

 
Belgia
Belgia, Ixelles
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 30501 km
 
Podobno w Brukseli życie towarzyskie, knajpiane, czyli nocne, jest nijakie. No, nie wiem...
Dzielnica Ixelles jest tego zaprzeczeniem...przynajmniej tej nocy. Według internetowych informacji jest tu cmentarz, wokół którego lokali moc, studentów tłum i zabawa zapewniona każdej nocy. Dajemy się namówić. Czemu nie. Tylko ten cmentarz...
Cmentarz słynny na całą Belgię, bo pochowani są tu wielcy świata nauki, sztuki i polityki. Nawet polski pianista i kompozytor Józef Wieniawski. Cmentarz w samym środku tętniącej życiem dzielnicy.
Dziś wieczorem naprawdę tu masa studentów, przebranych w fikuśne stroje, z puszkami jako skarbonkami na szyjach i w rękach. Mówią, że zaczyna się jakieś ich 4-dniowe święto, zbierają datki na konsumpcyjne cele. Życie studenckie nie jest nam obce, tłum porywa i rzuca to tu, to tam. Tu piwo, tam tequila, za rogiem wódka, albo i dwie. Studenci są międzynarodowi, poligloci, otwarci, zadowoleni, lubiący się bawić w dobrym, choćby obcym, towarzystwie.
I tak sobie to można zorganizować - wieczorem tu przybyć i dzielić młodzieńczą radością beztroski i pewnej dozy filozofii życia, a rano po trochę ciężkim przebudzeniu, pójść na spacer na cmentarz w pierwszych promieniach słońca. Pochylić głowę nad historią, ludzkimi momentami, dramatami i sukcesami. Nad miłością i śmiercią.
Francuski generał Georges Boulanger zastrzelił się tu na grobie swojej kochanki 2,5 miesiąca po jej śmierci. Z miłości i tęsknoty, choć spowodowane jej zgonem jego bankructwo też zapewne się do tego dobrowolnego odejścia przyczyniło.
Taka wieczorno-nocno-poranna "wycieczka" ma niepowtarzalną atmosferę, niesamowity wydźwięk i przyczynia się do jednego: na pewno, nawet pod wpływem alkoholu, nie pomylimy tego miejsca z żadnym innym.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (5)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (4)
DODAJ KOMENTARZ
danach
danach - 2012-04-23 23:51
widziałam to studenckie życie w Leuven, wszędzie tylko piwo a nam się chciało lodów i był problem !
 
mamaMa
mamaMa - 2012-04-24 08:19
Uśmiechnęłam się...
Studenckie życie a lody...ciekawa konotacja...
 
marianka
marianka - 2012-04-24 12:27
Sacrum profanum;)
 
mamaMa
mamaMa - 2012-04-24 17:44
Doskonale ujęte!!!
C'est la vie!!!
 
 
mamaMa
Anna M
zwiedziła 17.5% świata (35 państw)
Zasoby: 1300 wpisów1300 5191 komentarzy5191 19724 zdjęcia19724 1 plik multimedialny1