Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Oni, mijani    Anonima
Zwiń mapę
2009
10
maj

Anonima

 
Niemcy
Niemcy, Beverungen
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 81 km
 
W przydrożnej lodziarni, kawiarnio-lodziarni, siedzi "jasna" staruszka. Jej twarz poorana zmarszczkami, które się śmieją, zachęcają do przyjrzenia się, zatrzymania, porozmawiania. Kobieta jest dobrze po 70-tce, pogodna, spokojnie pali papierosa. Mężczyzna, na pewno 20 lat od niej młodszy, przysuwa do niej swoje krzesło mówiąc: "Palacze muszą trzymać się razem:"
Kobieta uśmiechnęła się radośnie.
"Tak, tak, a co, ona krzyczy?"
"Normalnie tak, ale dziś, przy niedzieli jakoś nie."
"Wszyscy myślą, że od palenia się choruje, a ja uważam, że te choroby, które nas dopadają nosimy w sobie już od urodzenia. Miałam 15 lat, jak poznałam mojego męża. Podobał mi się ten chłopak, był żołnierzem i ja też mu się podobałam, podrywał mnie. Zanim się zaczęło na dobre, powiedziałam mu - Wiesz, muszę ci coś powiedzieć, ja palę.
Nieszkodzi - on na to - nie przeszkadza mi. Paliłam całe swoje życie, jak pan widzi robię to do teraz, no lubię. Niedawno byłam u lekarza, wszystko sobie przebadałam i jest dobrze, zdrowa jestem."
Zaciągnęła się z niesamowitą gracją papierosem, po czym zgasiła go i spokojnie przez dłuższą chwilę przyglądała się przechodniom. Wstała i weszła do środka, gdzie siedziała reszta jej towarzystwa.
Dama.
Technika zawiodła, baterie padły, a szkoda, szkoda.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Komentarze (3)
DODAJ KOMENTARZ
zula
zula - 2017-11-29 05:45
Zaglądam i tutaj...i już kolejny raz czytam.
Wszystko rozumiem poza ostatnim zdaniem ...a szkoda!
 
mamaMa
mamaMa - 2017-12-02 22:14
Jak miło, że zaglądasz:-)
Z tego, co pamiętam, wyładowały mi się baterie w aparacie i nie mogłam Anonimie zrobić zdjęcia, a szkoda, niestety, nie pamiętam już, jak wyglądała, ale doskonale - sytuację:-)
 
zula
zula - 2017-12-03 13:05
Uśmiałam się z...techniki!
Jak to dobrze jest zapytać,prawda?
:)
 
 
mamaMa
Anna M
zwiedziła 18% świata (36 państw)
Zasoby: 1374 wpisy1374 5390 komentarzy5390 21412 zdjęć21412 1 plik multimedialny1