Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2009    Obora

Obora

Niemcy
Niemcy, Meinbrexen

Posiadłość rycerska, gdzie szlachta żyje od 1303 roku. Pracowała, mieszkała, lenno zbierała. W 1699 wybudowali sobie barokowy dom, dla służby pozostały inne budynki gospodarcze.
Dziś całe gospodarstwo prowadzi rodzina von Mansberg i to już tradycja od dwunastego pokolenia. Sprzedają choinki na Boże Narodzenie, uprawiają pola, m.in. truskawki, a od 2005 roku prowadzą kawiarnię w oborze. Kiedyś krówki, dziś tłumnie zjeżdżający tu turyści, bo ciasta pyszne i porcje ogromne, a wystrój wnętrza... Warto.
Barokowego domu pilnuja dwa psy, jeden z nich wył nieustannie, drugi tylko patrzył, ale za to jak!

Tadek
Tadek - 2009-10-29 21:42
to bardzo interesujace ze z obory mozna kawiarnio-ciastkarnie zrobic bo wielu i to bardzo wielu udalo sie zrobic dokladnie na odwrot.I teraz dwa pytania / 1 Smakowalo i nie cuchnelo2/Jak podoba sie Pani restauracje na terenie zamku w Corvey ja tam przed laty bylem pary razy i cuchnelo na mocz i starzyzne. Bede bardzo wdzieczny jezeli Pani na te dwa pytania mi odpowie.POzdrawiam

mamaMa
mamaMa - 2009-10-31 22:00
O Corvey pod 28.03, nie smierdzialo tam i bylo cudnie.
W tej oborze jest swietnie, czysto i bardzo stylowo.
Polecam!

mamaMa