Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Oni, mijani    Jonathan V.B.

Jonathan V.B.

Niemcy
Niemcy, Prenden

On jest jak horyzont. Z tą różnicą, że daje się dotknąć. Jest realny, cielesny, zmysłowy, czarny. Jego włosy chronią go przed zranieniem. Jak lipidowy płaszcz.
Faluje, drży i potrafi powiedzieć nie.
Przy kominku, w rozchwianym świetle ognia się grzeje i zapomina o nieprzyjemnościach. Przyjemności celebruje. Otacza się aurą braku granic, choć wyraźnie te granice odczuwa, one go dosięgają nieprzerwanie, z lekkim świstem życiowego bata.
Czarny chłopiec izolacji. Chciał się zagłębić, zatopić, może utonąć w świecie, którego nigdy specjalnie się nie bał. Szedł, pracował, w ten sposób rozwijał spojrzenie, utwierdzał w pozie wyprostowanej.
Teraz, gdy stoi, jest nieosiągalny. Stanowczy. Nie do złamania. Jego usta, oczy promieniują stalowym żarem trzymania się w ryzach. Lekki i łagodny belgijskim smakiem czekoladek.
Lubi kawę z miedzianego dzbanka, dobrą, mocną, jak noc, którą przeżył. Lubi drobiazgi, które go rozczulają w niepojęty, nierozstrzygniony sposób.
Lubi patrzeć. A potem wypierać się wzroku rozognionego, znaczącego, zdobywającego. Jego dłonie są lekkie i delikatne, męskie i sprawne, stanowcze.
Kim jest Belg o czarnych włosach?
Czym jest kraj, w którym zrodził się ten stoicki, męski znak zmuszonej obojętności?
Nie trzeba się tego nigdy dowiedzieć.
On lubi się domyślać.

• zdjÄ™cie
rozanielona
rozanielona - 2010-11-30 07:55
ja tez bardzo lubie te belgijskie czekoladki-pralinki, sa bardzo smaczne ale jak to slodkie biale plynnne nadzienie sie spozyje-wchlonie to sie po czasie przytyje tez tak zrobilam i jestem "puszysta"

mamaMa - 2010-11-30 12:20
Potraktuje to jako ostrzezenie - nie spozywac, nie uzywac, bo moze zaszkodzic. Chwilowa przyjemnosc, a potem taki ambaras!

przypominajacy sobie a moze innym tez
przypominajacy sobie a moze innym tez - 2010-12-01 07:47
to zdjecie(rysunek) przypomina mi "panorame" tam byl taki dzial "fotografa przy tmy nie bylo" -byly przdstawiane sytuacje ktore sie naprawde zdarzyly a nikt ich nie sfotografowal. I ten rysunek przypomina mi taki piekny kawal......

mamaMa - 2010-12-01 08:31
O kawał poproszę....
A to fotografia, nie rysunek...

kinoman
kinoman - 2010-12-01 15:02
ta fotografia przypomina mi tytul filmu "co mi zrobisz jak Cie zlapie". ja tez jestem ciekaw tego kawalu.

zula - 2012-01-27 21:48
Piękne zdjęcie ...