Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2010    Gondola

Gondola

Niemcy
Niemcy, Zinnowitz

W Zinnowitz jest gondola, która nieznacznie przy brzegu tak samo nieznacznie zanurza się w wody Bałtyku. W sumie pomysł dobry, choć jednocześnie angażujący w spokojny żywot morza. Dziś robie się swoje: z jednej strony eksploatuje w perfidny i nieubłagalny sposób wszystko, co możliwe, nie bacząc na koszt, ale na zysk, z drugiej propaguje idee chroniące to, co ów zysk przynosi. Rozdwojenie jaźni: jesteśmy konsumentami bezlitosnej, finansowej maszynerii, a konieczne jest nam do tego spokojne sumienie i wrażenia szczególnego, ekologicznego traktowania przyrody. Buduje się więc stalowy potwór, zanurza go w wodzie i twierdzi, że to na korzyść nas wszystkich.
W środku oferują cudowne obrazy podmorskie, świat w wymiarza 3-D. Co tam się dzieje! Jak to wszystko sobie żyje, pięknieje, puszy mimowolnym cudem w ogóle od nas niezależnej natury. Ile mamy jednak szczęścia, że nam to dziś dzięki technice i rozwojowi oferują, że mamy zmysły, którymi możemy te obrazy i wrażenia w niewielkim stopniu ogarnąć. Uczucie wdzięczności - przeszywa i zaspokaja tę najważniejszą ludzką potrzebę - potrzebę bycia i jedności z tym, co nas otacza, z pojętym i niezrozumiałym, z osiągalnym i nieosiągalnym, którego częścią jesteśmy.

majacybardzobujnawyobraznie
majacybardzobujnawyobraznie - 2010-12-26 18:20
Pani to tak ladnie opisala ze zdjec nie trzeba, nie wiem czy zdjecia dorownaja pani textowi

mamaMa
mamaMa - 2010-12-26 18:22
Pewnie nie...

mamaMa
Anna M
Zasoby: 1402 wpisy1402 5501 komentarzy5501 21979 zdjęć21979 1 plik multimedialny1