Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2010    Nieznana kraina

Nieznana kraina

Niemcy
Niemcy, Liepe

Zakątek Liepe przez stulecia był podobno nieznaną krainą - samotny, na odludziu, z niewielką liczbą mieszkańców. Ciekawe, że w takich okolicznościach to tutaj powstał kościół, który jako pierwszy zostaje wymieniony w historii wyspy Uznam - 1216 rok. Ten, który można zwiedzać dziś - surowy, zimny, srogi - powstał pod koniec XV wieku jako wierna kopia, bez wieży, za to z późnośredniowiecznymi freskami ściennymi. Groby groźne i smutne, grube pnie rosnących wokół drzew, dzwonnica bliska ziemi (dziwne to, dzwonnice są wysokie), jesienny, kolorowy bukiet kwiatów w wejściu.
Sceneria zdaje się zawsze być taka sama - głucha cisza i surowość tutejszego życia, przestrzeń ołowiana, wietrzna, bezlitosna, skostniała. Kolory jesieni nie łagodzą tego odwiecznego krajobrazu zimnych mórz, tej atmosfery pojedyńczych drzew i domostw.

zula - 2010-12-27 14:48
piękne zdjęcie drzew i jesiennego bukietu !-
...i mam szczęście dodałam ...przez przypadek 500 komentarz ! hura :) pozdrawiam

mamaMa - 2010-12-27 15:26
Naprawdę? To kawa się należy i pyszne ciasto, i coś do tego wykwintnego!
Dziękuję!!!!

BPE
BPE - 2010-12-27 19:07
Zula to ma fart - u mnie była autorką 100 i 200, ale nagrody nie chciała :-))
Jesień ma coś w sobie.....
Ciekawe rejony wybrałas na wyjazd ....

mirka66 - 2010-12-28 15:49
Niemcy kojarza sie wszystkim z ponurym i brzydkim krajem.A wbrew pozorom to kraj bardzo ciekawy i piekny.Moje miasto lezy nad Renem i bardzo polecam wszystkim podroz wzdluz Renu.Przepiekne,gorzyste okolice usiane zamkami i plantacjami winorosli z, ktorych wyrabia sie tu smaczne renskie wina.POLECAM !!!

mamaMa - 2010-12-28 17:33
No, okolice Renu są znane i to jak!
A Niemcy są jak nieoszlifowany, jeszcze nieodnaleziony diament, choć czytuję na Geoblogu i słowa zachwytu.

Anna M