Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2017    14 Wspaniałych po raz drugi
2017

14 Wspaniałych po raz drugi

Niemcy
Niemcy, Vierzehnheiligen

Są po drodze, więc czemu do nich nie zajrzeć – 14 Wspaniałych, których atrybuty, choć pod patyną rozwoju świata, wciąż mogą być przydatne. Wiosna rozbielona wiśniowym kwieciem, rozzieleniona soczystą trawą i to miejsce radosne podkręcone browarem znajdującym się tuż za kościołem i zakonnym cmentarzem. Kufle brzęczą dźwięcznie odstawiane z rozmachem na stoły, a modlitwy szeptane zagęszczają atmosferę pielgrzymią. Zaglądamy do środka tej kipiącej zdobieniami świątyni i nie tyle dary dziękczynne, co samo miejsce ukazania się świętych zastanawia – to nad nim wybudowano ołtarz stojący na środku kościoła. Wyjątkowość i przepych otaczają zwykły szary kamień pod szkiełkiem. Jednak Bóg nie lubi spektakularności w objawieniach, to my ją tworzymy z jakiejś niezrozumiałej czci oddawania potrzeby. Chłód i echo, groza surowych pod zdobieniami murów.

BPE
BPE - 2017-08-01 12:14
byłam tam jako 8-letnia dziewczynka ....już wtedy zrobiło to miejsce na mnie wrażenie

mamaMa - 2017-08-01 12:26
Naprawde?
Pielgrzymka?

marianka - 2017-08-04 09:12
Świeża wiosna, feeria kolorów, dobry browar i jeszcze głębsza idea w tle - czyż nie jest to przepis na doskonały dzień?

danach
danach - 2017-09-20 11:47
Fajnie tak drugi raz zaglądnąć w to samo miejsce i zobaczyć nowe rzeczy

mamaMa - 2017-09-20 12:09
Wiesz, danach, fajnie i chyba trzeba od czasu do czasu wracać:-)

Anna M