Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2017    Sphaera
2017

Sphaera

Austria
Austria, Salzburg

Sphaera kusiła sobą z dołu, więc zjechaliśmy historyczną kolejką, by być bliżej i poczuć atmosferę starego, wpisanego na listę Unesco, miasta Salzburg. Sphaera jest dziełem urodzonego we Fritzlar Stephana Balkenhola przyciągającym wzrok, obiektywy aparatów, jak i rozjaśniającym szare dzisiaj miasto.
Szare, ale gwarne, żywe, miejscami tłoczne, trochę rozmarzone, ale przede wszystkim doskonale zarabiające na turystycznej żywotności przybywających tutaj niezliczonych gości.

BPE
BPE - 2017-10-05 07:43
przerażająca jest ta rzeźba mnicha .....

Mirka66
Mirka66 - 2017-10-06 19:02
Kurcze tyle razy przejezdzalam przez Salzburg, ale nigdy sie tam nie zatrzymalam.A to przeciez piekne miasto.Musze to nadrobic.

danach
danach - 2017-10-12 00:28
Rozumiem,ze Sphaera to rzeźba ze złotą kulą ale ,żeby była kompletna to potrzebna jest jeszcze kobieta w skale z sali Toscanini , ostatnie zdjęcie urocze :)

mamaMa
mamaMa - 2017-10-12 20:09
Brawo, danach, doskonale i wiedza imponujaca:-)
U mnie tym razem polowicznie, kobieta pozostala samotna...
Podoba mi sie bardzo ten coroczny "Kunstprojekt Salzburg" i troche zaluje, ze ne poswiecilismy mu czasu.
A Ty zaskoczylas mnie, jak w komentarzu pod wpisem z dzialu Kot 2 z 21.I.17 "Kot pisarza";-)

Marianka
Marianka - 2017-10-22 05:34
No i jeszcze nieśmiertelne Mozartkugeln!

mamaMa
Anna M
Zasoby: 1400 wpisów1400 5495 komentarzy5495 21946 zdjęć21946 1 plik multimedialny1