Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2017    W zimnym towarzystwie głazów
Zwiń mapę
2017
10
sie

W zimnym towarzystwie głazów

 
Irlandia
Irlandia, Lettermullan
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 5927 km
 
Skusiła nas pozycja na mapie. Poszarpane zachodnie wybrzeże Irlandii wygląda inspirująco i zachęcająco, więc dlaczego by nie spędzić tam paru nocy. Trzy konkretnie. Gdy dojechaliśmy późnym wieczorem do wybrzeża wokół otaczała nas czerń. Gdyby właściciele mieszkania po nas pod kościół nie wyjechali, prawdopodobnie nigdy nie trafilibyśmy do domku zagubionego wśród głazów. Jednego z paru rozrzuconych, często wciśniętych pomiędzy szare i srogie kamienne bryły.
W domu było przeraźliwie zimno, a do tego wszystko od góry do dołu był wyłożony kafelkami. Młodzi ludzie z trójką dzieci zdawali się być dumni z dobrobytu i zachęcali do korzystania ze wszystkiego. Przepraszali za chłód, ale olej opałowy ma przyjechać jutro. I właśnie następnego dnia wiedzieliśmy, że skrócimy pobyt do dwóch nocy. Na 85 km dzielących nas od Kinvary potrzeba było prawie dwóch godzin jazdy wśród przejmującego krajobrazu. Trochę za dużo, jak na miejsce wypadowe na wycieczki po okolicy, w sumie cztery godziny dojazdu. Właściciele bez problemu oddali następnego dnia 70 euro za trzecią noc i uśmiechali się pobłażliwie. Nie powiedzieliśmy im tego, ale w takiej scenerii w domu trzeba mieć drzewo i kominek.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (5)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (3)
DODAJ KOMENTARZ
zula
zula - 2018-02-23 09:22
To przykre gdy brakuje ciepła o którym się marzy już po drodze...
Okoliczne kwiaty jakby chciały wynagrodzić zimno!
 
mamaMa
mamaMa - 2018-02-23 09:42
Tak, tak, kwiaty Irlandii sa zachwycajace:-)
Byla tez i dobra strona tej sytuacji - zrezygnowalismy z wczesniejszego rezerwowania noclegow i szukalismy na miejscu. Nie jestesmy fanami takiego rozwiazania, gdyz czesto traci sie na to duzo czasu, ale akurat tutaj bylo to nie tylko ze latwe, ale i przyjemne:-)
 
danach
danach - 2018-02-24 17:07
Przyroda niesamowita, ale ciepełka trochę też trzeba...
 
 
mamaMa
Anna M
zwiedziła 18% świata (36 państw)
Zasoby: 1413 wpisów1413 5526 komentarzy5526 22284 zdjęcia22284 1 plik multimedialny1