Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2010    Ciężarna ostryga

Ciężarna ostryga

Niemcy
Niemcy, Berlin-Mitte
Przejechano 2095 km

W 1957 roku w północnej części parku Tiergarten powstała nowoczesna hala kongresowa - Kongresshalle. Amerykański dar na Miedzynarodowe Targi Budowlane INTERBAU`57, wkład w odbudowę Berlina. Niezwykły dach - łuk, który według architekta Hugha Stabbinsa widoczny z daleka symbolizuje wolność słowa i myśli. Berlińczycy nazwali nowy obiekt "ciężarną ostrygą" - ciekawe, ciekawe. Nazwa żyje do dziś, człowiek, który pierwszy ją wymówił też?
Od 1989 roku znajduje się tutaj Dom Kultur Świata - niemieckie centrum współczesnej nieeuropejskiej sztuki. Jeden z 16 projektów sponsorowanych przez rząd, pokazujący wystawy, filmy, koncerty, taniec i teatr artystów z Azji, Afryki i Ameryki Lacińskiej. Dom Kultur Świata kooperuje naturalnie z różnorodnymi instytucjami, uniwersytetami i muzeami z kraju i świata, udostępnia swoje sale chętnym organizatorom.
Dziś poetycka performance z Afryki Południowej. Oczy całego świata tam, bo piłka i związane z nią szaleństwo, a oni tu pytają: "Kim jestem, ja, czarna kobieta?"

taki jeden byly katowiczanin
taki jeden byly katowiczanin - 2010-06-27 08:52
no nie powiem ladne, ale wydaje mi sie ze SpodeK w Katowich to jest architektonicznie totalny odlot widziala Pani ten Spodek w naturze

mamaMa - 2010-07-11 00:31
Architektonicznie totalny odlot widziałam w naturze i nie powiem - odlotowy. Cyżbyśmy byli podobnego zdania?

nieznajomy z pociagu
nieznajomy z pociagu - 2010-07-14 15:04
dziekuje ze Pani sie ze mna zgadza ,ale nie wiem czy moja zona nie bedzie zadrosna,prosze jej o tym nie mowic

mamaMa - 2010-07-15 22:48
Ja nie taka, nie powiem :)

Anna M