Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2010    Moja Polska

Moja Polska

Polska, Świnoujście

Moja Polska jest siermiężna.
To doskonale czuć, gdy się szczególnie spędzi parę lat na emigracji.
Siermiężne ulice, chodniki, budynki i ludzie. Taka zwyczajność narodowa, jesienny rygor ojczyźnianej mentalności. Wszystko jest jakby umowne, na słowo honoru, z przymrużeniem oka i figlarnością podłą - nie dla wrażliwych.
Samochody muszą mieć dobre amortyzatory, a goście z zagranicy skórę słonia.
Rodacy znają tylko taką rzeczywistość, mówi się po ludzku i tak żyje od dziesiątków już siermiężnych lat. Byle do przodu, sposobem, kombinacją, dobrym pomysłem na życie.
Cudowna wolność improwizacji wprawiająca w osłupiałe zdumienie ludzi w innej szerokości geograficznej.
Podoba mi się, że jestem stąd.
Podoba mi się, że mam porównanie, że wrodzoną niepokorność mogę zamienić kiedy tylko chcę na zachodnioeuropejskie uładzenie.
Stopień więcej człowieczeństwa, nawet jeśli przyprawia nieraz o rozdarcie i ból. Ból podwójnej egzystencji, niedopasowalności i integracji przymusowej.

zula - 2010-12-26 16:45
Smutny ten "kawałek" Polski ! ...i zdjęcie także nie podoba mi się ...to nie ta Polska , którą kocham !

mamaMa - 2010-12-26 16:57
No, ale to TEŻ Polska...
Ja ją i taką lubię, jest niepowtarzalna.

jeszcze stojacy
jeszcze stojacy - 2010-12-26 18:10
mnie chwiejacemu to zdjecie sie bardzo podoba... ta oaza ....tylko szkoda ze otwarte dopiero od godz,13.oo ah ten Wojtek Jaruzelski ....jak postoje i popatrze to dostane zawrotu glowy od tych roznosci smakow i kolorow i ostrosci i tych jak sie one zwia.....no ciup w ten glupi dziob... aha octany no tak zaraz potem ciup pamiec wrocila

mamaMa - 2010-12-26 18:25
Jeśli się na coś przydam, to chętnie podtrzymam.
I równie chętnie bym za tę pamięć z "jeszcze stojącym" tak po jednym wypiła...

jeszcze stojacy
jeszcze stojacy - 2010-12-27 08:42
"tyle nam zostalo co nam nakapalo,jak przyjdzie milicja bedzie prohibicja" ( to z Kabaratu Elita) Droga Pani jo bym tez z Paniczka ze 3 "flaszecki" lobalil.... ale wtedy to bysmy lezeli bo przyciaganie ziemskie byloby za mocne i swiat by nam ladnie zawirowal no......wiadomo od czego od C2 H5 OH a moze tez jeszcze lod czegosik inszego ....szwagier(ka) ata miedzy jest moja

mamaMa - 2010-12-28 17:29
Trzy to nie do pary, ale na dwie dam się namówić...

Anna M