Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2011    Rajskie miasto

Rajskie miasto

Iran
Iran, Eşfahān

Rajskie miasto jest jak amerykańska metropolia. 2,5 milionów mieszkańców zdaje się żyć na ulicy. Ciało przy ciele - to w obcisłych modnych spodniach i koszulkach, to w powłóczystych szatach w najróżniejszych kolorach.
Młodzi mężczyźni dominują. Są podnieceni i rozbawieni, krzyczą, gestykulują, jakby nie wiedzieli co z nadmiarem wrodzonej energii zrobić. Ich czarne oczy z wibrującym wzrokiem wyłapują obce twarze, których tu niewiele. Prawie wcale.
I żeński, młody, nowoczesny naród ze wszystkimi jego obliczami. Na ulicach miasta, które jest symbolem jego dumnego istnienia. Wyzwolenie i wierność tradycji, potrzeba rozwoju i oddech historii na karkach tych zawieszonych w swoim świecie ludzi. Rozumieją życie jako nadaną im potrzebę, która nurza się w dążeniu do rajskiej doskonałości. Ludzkość wyjątkowa.
Stepy, pustynia, suchość przestrzeni, suchość gór, żar słońca, głęboka zieleń oaz, słodycz daktyli i aromatyczność ziół. Kwiecistość perskiej mowy i wybujałość fantastycznych idei, ornamentyka życia, której niejako w takiej scenerii nie można byłoby nie stworzyć.

ciekawski
ciekawski - 2011-05-08 17:39
mama mam pytanie "skad Pani wie ze ichni jezyk jest kwiecisty" czy poznala to Pani po gestykiulacji czy tez po ruchach warg czy co?

mamaMa
mamaMa - 2011-05-11 22:32
Gestykulacja, ruchy warg...troche sie przygotowywalam do tej podrozy, jezykowo tez, tlumaczenia, przede wszystkim wierszy, literatura wiele zdradza.
Pozdrawiam ciekawskiego, lubie te uwagi, zamyslenia, pytania...

ciekawski kapral
ciekawski kapral - 2011-05-30 14:24
chcialbym poczytac cos na tym blogu a tak to lubie i nie tylko ja ,niestety nie jest nam to dane .............dlaczego,,,? bacznosc....wzywam Pania do raportu ....inaczej otrzyma ma Pani 2 tygodnie "zok"-zakaz opuszczanie koszar w przeciagu 2 tygodni ... spocznij ... w tyl zwrot odmaszerowac do computera i pisac pisac pisac

zula - 2014-09-13 18:32
...szkoda ,że ciekawskiego w komentarzach już nie ma ...i kaprala też...
szkoda!

mamaMa