Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2011    Kobiety

Kobiety

Rosja
Rosja, Sankt Petersburg

Kobiety wystrojone jak na wesele w życiu trudnym niby zsyłka. Paradują obok dumnych, zwyczajnie ubranych mężczyzn z kwiatami we włosach, w powłóczystych, często niedopasowanych szalach.
Oczy, biust, blade nogi.
Kobiety rozświetlają ten świat. One mają być kobiece - odziane w szaty wabiące, kolorowe, z dekoldami, krótkimi spódniczkami, buty, ach buty słodkiej idiotki, makijaż, biżuteria, szyk Francji pośród poszarzałych, socjalistycznych ścian i śmieci nowego kapitalizmu. Żadna z nich się nie wyróżnia - wszystkie są zrobione, wszystkie prężą ciała i zdobią świat na miarę własnych możliwości. Atrapy gustu i dobrego smaku.
Po latach reżimu wystarczy w zupełności.

zula - 2011-09-29 07:55
Ostry i smutny ten tekst ...a zdjęcia dopasowane do treści .
Czy taka jest prawda o rosyjskich kobietach?!
Może to niedzielne ...weselne ...piknikowe sytuacyjne spojrzenie ??

mamaMa - 2011-09-29 09:11
One nie są smutne. I takie są na codzień, bo taka jest rola kobiety - zdobić ten świat. Reszta jest kwestią gustu, a o gustach się nie dyskutuje...

bardzo znudzony jednostajnoscia
bardzo znudzony jednostajnoscia - 2011-10-12 19:37
gdzie sa "baby"z tamtych lat czasow Gierka i Gomulki.Rzeczywiscie bardzo piekne nie to co mlode pokolenie pan w Polace czy tez na Zachodzie,ktore wygada jak by byly umundurowane "wszystkie na jedno kopyto" a wielka szkoda nieprawdaz?

narcysta
narcysta - 2011-10-13 18:52
przygladam sie tym nogom kobiet i nie zachwycam sie Pani ma na pewne ladniejsze a ja na 100% mam takie

mamaMa - 2011-10-21 14:33
Ładne nóżki, och, jak ja bym je chciała zobaczyć...w tańcu na przykład, w kąpieli, w słońcu, obute w śliczne butki....

Anna M