Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2011    Prywata

Prywata

Belgia
Belgia, Zaventem

Wyjazd do Belgii jest zupełnie prywatny. Bez przygotowania, bez przewodników nabytych, czy jakichkolwiek dodatkowych informacji poza ogólną, standartową wiedzą i latem przeczytaną książką o gezach. Chcę zwyczajnie wtopić się w ten czekoladowy, jakże europejski kraj. Prywatnie porwana w świat uczuć, trzepotu serca, poznania nagle ważnego kawałka świata. Ważnego nie, bo unia, polityka, władza, ale bo serce, olśnienie, szeroko rozumiana wspólna łódź przy przystani.

Belgię poznaję od kuchni – to pierwsze miejsce, z którym się zaprzyjaźniam i w którym odpoczywam po długiej podróży prostą, europejską autostradą. Zaventem. Belgijska przytulność niebanalnego pomieszczenia i smaczna, nocna kolacja. Następnego ranka przywita mnie tu słońce wpadające niecierpliwie na drewnianą szkolną ławę dziś służącą za stół, na której domowy kot pręży kark do głaskania. Dobra kawa, francuska muzyka, sery, ach sery wybornie dające się swoją rozmaitością próbować i niemożliwe wyborne towarzystwo wielojęzyczne.

Ile tu bibelotów! Ile skarbów do odkrycia! Pokoje zapełnione książkami, płytami, filmami, grami planszowymi, drobiazgami przywołującymi najróżniejsze wspomnienia. Lech Wałęsa czerwony od głębokich lat socjalizmu, poznańska gazeta o wizycie belgijskiej delegacji na targach fantastyki z końca lat 70-tych, „Pianista” jako klasyk, najnowsze gry polskich producentów świeżo przywiezione z targów w Essen, do tego mocny strong i kasztelański miód.

zula - 2012-01-20 22:34
Nowy Kraj !!! ...bogaty dom we wspomnienia i cudownym smaku kawy !.
Patrzę w okno . Pada deszcz ze śniegiem ...styczeń niby zima choć kapryśna więc może dla osłody poproszę o kostkę czekolady najlepszej na świecie ?!

mamaMa - 2012-01-22 12:50
Najlepszej!!!
Rozpływa się w ustach słodyczą wyjątkową, smakiem zaskakującym, piszczotą zmysłów niewiarygodną...Kreacji jej tutaj bez liku - to najlepszy i najprzyjemniejszy powód, żeby koniecznie jechać do Belgii!!!!

BPE
BPE - 2012-01-24 12:59
coś z tym smakiem jest....mnie zniewolił....

mirka66 - 2012-01-24 19:14
Lubie takie wnetrza zarowno w belgijskich jak i holenderskich domach.

mamaMa - 2012-01-24 19:32
Die haben das drauf - jakby powiedział niemiec.
I ja lubię bibelotów świat.

trener asceta
trener asceta - 2012-01-29 19:27
oj kobiety kobiety zachwycacie sie ta belgijska czekokada ale przebudzenie bedzie bardzo gorzkie.. bo tego lata panie nie wejaa do stroju bikini hahahaha.... ale zeby tegu uniknac prosze na sale gimnastyczna ...uwga... raz... dwa trzy.. i pompki .....co tak ociezale? no to moze czekoladake .....?????! w ramach odwyku? nie alez dlaczego to

danach
danach - 2012-04-23 23:47
widziałam te czekoladki ale mnie nie skusiły, bo która wybrać jak ich tak jest wiele ? na miesięcznym wyjeździe schudłam 3 kg

mamaMa - 2012-04-24 08:21
Nie wierzę!!!
To zdumiewające schudnąć w Belgii, kraju czekoladek, frytek, serów i piwa!!!

zula - 2017-12-14 19:34
Czytam Twoje opowieści...i zaskoczenie bo ten malutki kotek zabłądził!
Dlaczego nie jest w kociej rodzinie?
:-)

mamaMa - 2017-12-15 06:50
Kot banita, albo rebeliant:-)

Mam nadzieje, ze to nie kocia rodzina go odrzucila...alez on tutaj doskonale pasuje, na tym stole, na ktorym tyle belgijskich lakoci bywa stawianych;-)

Anna M
Zasoby: 1400 wpisów1400 5495 komentarzy5495 21946 zdjęć21946 1 plik multimedialny1