Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Oni, mijani    Christian L.
Zwiń mapę
2011
01
maj

Christian L.

 
Niemcy
Niemcy, Lietzow
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 26289 km
 
To właściwie wstyd go nie znać. Wymieniany w każdym osobistym przewodniku po Berlinie przez różnych prominentów. U Christiana można podobno zjeść najlepsze smażone kiełbaski i kupić najsmakowitszy żółty ser. Wszystko to robi sam, jak i winko, którym częstuje stałych klientów spod lady. Jak ja lubię za nią usiąść na mini krzesełkach i obserwować ten targowy ruch! Handlarz z niego jak trzeba, żartowniś i specjalista od pomagania.
Właśnie...w lutym odbyła się premiera reprtażu o nim i jego projekcie pomocy w Ghanie. Chrystian buduje tam szkołę, otwiera zakład, w którym będzie kształcił młodych Ghańczyków (kiełbaski, oczywiście), wozi sprzęt lekarski, garnki i najpotrzebniejsze rzeczy. Ucieka przed konsumpcją tego niemieckiego świata w prostotę improwizacji. Mieszka pod Berlinem w domu, który jest w ciągłym remoncie. W szopie stoją gipsowe figury po artystach, którzy tu kiedyś wynajmowali pomieszczenia. W ogromnej kuchni praca wre. Christian miesza składniki do musztardy, której jego klientom zawsze za mało. Piecze ciasto, wyciska soki i ma w tym czasie tysiące pomysłów, co by tu zrobić nowego i pożytecznego. Gościnny i pomocny, ciekawy świata, ale i uparty - dąży do celu jak taran, nawet jeśli ten cel codziennie się zmienia.
Proszę go odwiedzić na Winterfeldplatz, gdzie stoi w każdą środę i sobote.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (1)
  • zdjęcie
Komentarze (3)
DODAJ KOMENTARZ
zula
zula - 2012-03-31 22:38
Latam to tu to tam a... kawałek od Bydgoszczy jest plac i Christian L.
Dojadę kiedyś . Już czuję smak musztardy , może soku , ciasta lecz i upartości chciałabym trochę także od Pana Christiana kupić !!! .
 
mamaMa
mamaMa - 2017-12-02 22:20
Ciekawe, zula, czy dojechałaś...Christian już nie sprzedaje na słynnym berlińskim targu...
 
zula
zula - 2017-12-03 13:30
Niestety przez tyle lat nie udało mi się dojechać... życie ucieka ...żal...
 
 
mamaMa
Anna M
zwiedziła 18% świata (36 państw)
Zasoby: 1374 wpisy1374 5390 komentarzy5390 21412 zdjęć21412 1 plik multimedialny1