Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Oni, mijani    Olaf I.

Olaf I.

Niemcy
Niemcy, Stahnsdorf

Olaf I. związał całe swoje życie z tym miejscem. Jako nastolatek, a teraz dorosły mężczyzna mówi, że ten cmentarz go "nie puszcza". Pasja misterna, okryta pyłem przemijania. Dba o to miejsce, jak o dom...
Nie tylko, że jest szefem dyrekcji cmentarza, ale dodatkowo, charytatywnie oferuje w weekendy 2-godzinne oprowadzanie po cmentarzu, który zna jak własną kieszeń. W wersji dla dorosłych (koszt 5€ od osoby) i dla dzieci (bezpłatnie).
Nie można przestać słuchać i marzyć o tym, by tak zatrzymał się przy każdym grobie i coś o jego zawartości opowiedział...

zula - 2012-07-29 23:08
Pamiętam jak po Cmentarzu Pere Lachaise oprowadzał pan , który w ten sposób dorabiał do skromnej emerytury . Zobaczyłam wiele . Pan Olaf L. pozostanie w pamięci wielu osób i to jest tak ważne !

danach
danach - 2012-07-30 00:47
Fajnie ,że są tacy pasjonaci , co przekazują swoją wiedzę odwiedzającym

zwolennik Olafa
zwolennik Olafa - 2012-10-01 19:05
Sadze ze moznaby ludzi takze oprowadzac po cmenatrzach chociazby Rakowickim w Krakowie czy tez Powazkowskim w Warszawie czy tez w Lodzi czy tez innych cmentarzach w calej Polsce.Bo wszedzie w Polsce zyli ludzie bardzo ciekawi i wielcy:Historia magistra vita es Szkoda ze nasze "elyty" tego nie wiedza

BoRa
BoRa - 2012-12-19 21:36
Nie są potrzebne elity, wystarczą ludzie z pasją i pomysłem.

zula - 2013-05-26 15:08
@zwolennik Olafa -
Pomysł wspaniały na prywatnych przewodników po polskich cmentarzach! .Dzisiaj można dołączyć się tylko do grupy wycieczkowej(jak się uda!).Ale czy znajdą się takie osoby ??.,
pozdrawiam

mamaMa - 2013-05-26 17:02
Zula, może to pomysł dla Ciebie?:-)

zula - 2013-05-29 07:11
...podsunęłaś mi myśl!
Opiszę na blogu "Ważnych" z bydgoskiego cmentarza.

mamaMa - 2013-05-29 17:06
Koniecznie!!!
Co to bedzie za opowiesc!
Uwielbiam te "cmentarne" historie, "Cmentarz na Peksowym Bzysku" z opisem niemal kazdego grobu, przeczytalam jednym tchem, podobnie jak niemiecka "Zyly, jak chcialy" o kobietach z berlinskich cmentarzy. Z Twoim darem cieplego opowiadania to bedzie rarytas!
Super pomysl...i troche dla mnie za pare dobrych lat;-)

Anna M