Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2013    Smak, zapach i cielesność

Smak, zapach i cielesność

Francja
Francja, Saint-Léger-sur-Dheune

Barka, kanały, rzeki i chwiejna chybotliwość krajobrazu.
Rybaku (http://rybak.geoblog.pl/) - dziękuję za cenne i pożyteczne rady, które się przydały na zachętę i otuchę - warto było. Chylę czoła przed Twoją, Waszą pasją wodnego żywiołu.
U Obieżyświata (http://obiezyswiat.geoblog.pl/) można poczytać o stronie praktycznej wynajmu barki, cenie i łatwej jej obsłudze. Bez prawa jazdy nawet dziecko się połapie w prostocie jej funkcjonowania, a śluzy to już bułka z masłem, choć kryjąca pewne niebezpieczeństwa.

Tak więc...

Burgundia - nasycona zielenią jak wino winogronem, omszona historią matki Francji, szara siermiężnymi domami z kamienia, które swoją dostojnością nadają krajobrazowi hardego charakteru. Opleciona winnicami, jakby koszyk pełen słodkości i najprzedniejszego prowiantu.
Burgundia smaku, zapachu i cielesności, bo nie można inaczej nazwać sedna jej istnienia.

marianka - 2013-09-05 19:33
Burgundia, och Burgundia, ależ mi za nią tęskno!

zula - 2013-09-05 19:38
Stopy wody pod kilem...Ahoj !

danach
danach - 2013-09-06 11:22
Burgundia -zapachniało winem :)

BoRa
BoRa - 2013-09-08 23:18
Barką po Burgundii? Wspaniale! zazdroszczę, realizujesz moje niedoszłe plany :-) Proszę o dużo opisów i zdjęć, żebym poczuła klimat i zapach wody.

mamaMa
Anna M
Zasoby: 1403 wpisy1403 5501 komentarzy5501 22018 zdjęć22018 1 plik multimedialny1