Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2013    Fortezza Vecchia na Capo Carbonara

Fortezza Vecchia na Capo Carbonara

Włochy
Włochy, Capo Carbonara

Niedaleko Villasimius, miejscowości na wskroś turystycznej, omijając jej zapewne gościnne progi, można dojechać do Capo Carbonara. To przylądek niejako dobrej turystycznej nadziei – cisza i spokój nieustannie wzburzonego rozbiającymi się falami o skały morza i czarodziejskość kończącego się rozgrzanymi barwami słońca dnia. Przy fortecy Vecchio, przygnębiającej raczej surowymi grubymi murami i nieodgadnioną przeszłością, wieczór ten rozgrzewa nasze nienasycone zmysły do chłodnej nieprzytomności. Kierując się w głąb przylądka, na tereny wojskowe, używane do ćwiczeń i poruszające militarne wyobrażenia o obronie do krwi własnej ojczyzny, odkryć można i głębokość upadłości naszej w kraterze kolczastej kaktusami polnej drogi do wybrzeża, z którego widać i dwie latarnie morskie zajęte pokazywaniem zagubionym na morzu właściwej trasy, i opuszczone budynki, i pary nie tylko miłosne, ale i wspólnie uprawiające sport, a nade wszystko – samotne plaże wśród fantazyjnych kamieni, skałek i porostów. Powrót ekscytuje jeszcze bardziej, umysł za wszelką cenę próbuje nie przypominać sobie widzianych horrorów, a oczy cieszą się na najmniejszy przebłysk choćby odrobiny światła. Cudowne miejsce – i na miłość, i na przygodę, i na sport, i na samotność.

BPE
BPE - 2013-11-16 18:32
fantastyczne miejsce na październikowe chłody .....

zula - 2013-11-17 15:13
Błękit nieba, zachodzące słońce i morze...patrzę, za moment przymykam oczy i tęsknię za takim widokiem.
Pięknie tam !

marianka - 2013-11-18 13:08
Cudo! I ta koza!

dojarz
dojarz - 2013-11-21 18:54
tak pani marianko te koze to ja bym podoil bo mleko kozie bardzo pozywne i smaczne.

danach
danach - 2013-11-24 15:00
Świetna pora na podróż na Sardynię ale i w sezonie turystycznym są tam takie ciche zakątki

mirka66 - 2013-12-28 23:08
Fajne miejsce.