Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Oni, mijani    Herr Sch.

Herr Sch.

Niemcy
Niemcy, Paderborn

Herr Sch. znany jest z trzech rzeczy – przede wszystkim jest najprawdziwszym paderbornczykiem, takim z krwi i kości. Po drugie napisał książkę-przewodnik o drodze św. Jakuba, która cieszy się szacunkiem i poważaniem wśród niemieckich pielgrzymów, którzy często mówią, udając się w drogę do Santiago de Compostela: nicht ohne meinen Schmidke (nie bez mojego Schmidke). Po trzecie jest aktywnym kustoszem tutejszej katedry i spotykając go przypadkiem można udać się wraz z nim w kościelny obchód. Podszedł do nas, gdy z zastanowieniem pochylaliśmy się nad skarbonką na datki, na której leżał maleńki pogrzebacz. Wyjaśnił zagadkę, po czym pokazując to i owo doprowadził do studni, o której istnieniu trudno mieć pojęcie. Zachęcał każdego mijanego do przyłączenia się i nie ostygał z entuzjazmu, gdy grupa skurczyła się do dwóch. Dobroduszny, otwarty, żartujący i szczerze wierzący we wszystkie szeptane podania i legendy wrósł w krajobraz katedry na amen.

zula - 2015-10-17 19:15
Wspaniałych ludzi spotykacie na swojej drodze!

Bardzo mnie cieszy ,że powróciłaś to tego rozdziału"podróży"
:-)

Eugene
Eugene - 2015-10-18 12:54
Cenny gość i wspaniale takiego spotkać na swojej drodze.

vlak
vlak - 2015-10-18 19:12
Każdy przewodnik powinien wierzyć w podania i legendy ;-)

danach
danach - 2015-10-23 15:39
Fajnie,że są tacy ludzie :)

pamar
pamar - 2015-10-25 18:39
Musi być wyjątkowy, skoro go zauważyłaś

mamaMa
mamaMa - 2015-10-25 18:42
pamar - to on zauwazyl nas, ale w tym przypadku wyjatkowosc moze byc watpliwa;-)

mamaMa
Anna M