Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Oni, mijani    Mała
2016

Mała

Niemcy
Niemcy, Groß Plasten

Nie było nigdy wystarczająco dużo czasu, by nasycić pokrewne dusze sednem wyjątkowej obecności. Bywało jednak tego czasu zbyt wiele, by zatonąć we mgle zapomnienia.
A jednak - „rozwodu nigdy nie będzie” i jakiś niesłychany dialog dusz tętni szczególnie w tych długich chwilach, w których nie widać, ani nie słychać wspólnej obecności.

Były noce nieprzespane, były wyprawy nieprzemyślane, były rozmowy niekontrolowane i wspólny trochę szpanu pozą pocałunek. Odkrycia niesłychane co sekundę, „gwałty” przez ucho i śmiechy za ladą, na której albo ziółka, albo piwko w wersji roboczej. Szukanie wspomnień, zagłuszanie bólów, czarowanie wiary istoty. Inspiracja i gniew, który nigdy jakoś nie miał racji bytu. Wspólny lęk, a raczej obawa i niezłomna wiara w uczucie, które bywa tylko i wyłącznie w sercu dobrego człowieka.

Dałaś mi miłość, której się nie spotyka, czas, który się nigdy nie zamyka i otwarcie na pojęcia niewiarygodnie nietrwałe.
Dałam Ci morze i góry, wypchnęłam w świat, który wciąż trwożnie oswajasz drżącym i gołębim sercem.

Zdrady nie będzie, nie ma jej definicji w tym trochę niechcący koronkowo powstałym tworze naszej przyjaźni.
Jest bezkres pamięci i radość oczekiwania. Wspólna chwila, na którą warto w nurcie życia czekać. Obietnica kuracyjnej starości, corocznej kilkudniowej przyjemności i nieoczekiwanie wspólne rodzinne świętowania, gdyż czasem rodzinę się nabywa z całym dobrodziejstwem inwentarza.

I wieczność, której nie trzeba sobie bez Twojej obecności wyobrażać. Zapracuj na niebo, spełnij obietnicę grobowej modlitwy i bądź zawsze za zakrętem – nie zawiedź niepokładanych niepotrzebnie nadziei – żadnej z nas nie trzeba tego dwa razy powtarzać.

Ja wiem i Ty wiesz.

zula - 2016-07-25 07:53
Piękne słowa...

mamaMa - 2016-07-25 12:36
zula, bo i przyjaźń piękna:-)

BoRa
BoRa - 2016-07-25 12:42
Uwielbiam wpisy oTwoich "mijanych".

mamaMa - 2016-07-25 12:52
BoRa - na szczęście Mała nie całkiem należy do "mijanych", ale mam ją ..."na zawsze i na wieczność"
:-)

Pamar
Pamar - 2016-07-25 14:40
Przyznam się szczerze, że nie bardzo rozumiem ten wpis... Jest on niebywale poetycki, piękne słowa, wzruszające zdania, ale zagadka o co tak naprawdę chodzi, jest dla mnie nierozwiązana, jakby wpis był przeznaczony dla jednej, wtajemniczonej osoby. Inna rzecz, że nigdy nie byłam dobra z interpretacji wierszy :)

mamaMa - 2016-07-25 14:52
;-)
Pamar, ale chyba się poprawiłaś - TA osoba doskonale wie, w czym rzecz, a inni...mogą się domyślać:-)

marianka - 2016-07-25 18:38
Piękność.

Smutna
Smutna - 2022-08-24 09:36
A jakoś przeminęło z wiatrem...

Anna M