Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2015    Wyspy-perły

Wyspy-perły

Wyspy Zielonego Przylądka
Wyspy Zielonego Przylądka, Santa Maria

40 lat istnienia państwa to kropla w morzu, która tutaj zamienia się w piętnaście takich w oceanie.
Młodość i jednostajność. Wiara i rezygnacja. Nadzieja i wietrzna przestrzeń.
Na dziewięciu wyspach kwitnie życie przedzierane walką o byt i rozrywane wolą ucieczki. Ponad połowy tutejszych obywateli nie ma, rozproszeni jak ich ojczyzna po co lepszych i zamożniejszych państwach świata. Ci, którzy zostali, ratują się luzem i uśmiechem, ci, którzy przyjeżdżają, podziwiają jakość istnienia na przekór. Te wyspy-perły, jak się o nich mówi, kryją w sobie nieoszlifowane skarby i lekki jęk ludzkiej niedoli niczym sobie niezawinionej.
Wyspy Zielonego Przylądka przedstawiane są słusznie ze swojej najlepszej strony – szmaragdowe wody, raj dla sportowców, przyjaźni tubylcy, nieskomplikowany i pozbawiony trosk urlop. Trosk może większych nie ma-my...my, jednak bardzo szybko i z bezwzględną szczerością wyspy okazują swoje nie zawsze łatwe do przyjęcia i zaprzyjaźnienia się oblicze.

zula - 2015-10-29 07:01
Oj jak miło zobaczyć nowy kierunek podróży!
... i z niepokojem poczytam kolejny rozdział.

BPE
BPE - 2015-10-29 10:37
wow....jak super - te wyspy są na liście moich marzeń od kiedy byłam na spotkaniu z Cejrowskim na ich temat ......... czekam z niecierpliwością na kolejna wpisy :-)

mamaMa
mamaMa - 2015-10-29 14:43
BPE - az sobie obejrzalam Boso przez swiat na ich temat - no, za wiele to on nie pokazal:-)

pamar
pamar - 2015-10-29 17:43
Zapowiada się ciekawie! Co będzie dalej? Czekamy :)

BPE
BPE - 2015-10-29 20:45
Opowiadał wtedy na żywo ....... osobiście była zauroczona ......

vlak
vlak - 2015-11-01 19:27
Nareszcie :). Ciekaw jestem także tych ciemniejszych stron urlopowego raju.

danach
danach - 2015-11-01 21:30
Zapowiada się ciekawie ...

BoRa
BoRa - 2015-11-01 22:00
O tej descynacji jeszcze nie czytałam!

mamaMa
Anna M