Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2015    Déjà-vu

Déjà-vu

Polska, Babice

Banalnie jest przyznać, że czas się zatrzymał i omszałe kąty pokazuje, nie wstydząc się okrzepłości, uporczywego w miniony laur głów się strojenia. Nikt nie przechodzi przez te progi, by w zgrzebnej koszulinie przytulić się do puchowych poduch złożonych w drewnianych łóżkach, nikt nie szykuje strawy na oziębłych piecach i nikt nie nudzi się wieczorami długimi, gdy ciemność nabiera przerysowanych kształtów podkreślanych trwożnie blaskiem świec. Całe ułożenie miejsca ma w sobie szept w nich kiedyś żyjących – małomiasteczkowa studnia w centrum, przy której i plotki i miłostki, wiejskie chałupy o różnych bogactwach i przeznaczenia obliczach, plebania i kościół, które dominują jakąś nieokrzesaną i nieokiełznaną władzą nad okolicą, jak i murowany dwór, który na uboczu trochę skrępowany przytula do siebie polne kwiaty. Między tym babie lato i barwny wachlarz zbliżającej się jesieni.

„Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie prezentuje kulturę Krakowiaków Zachodnich”, według mnie koi i uśmierza jakieś nienazwane tęsknoty, czy nawet uczucie déjà-vu...

pamar
pamar - 2016-05-25 08:22
Pięknie zachowane stare domostwa, zwłaszcza klasa szkolna jest niesamowita!

BPE
BPE - 2016-05-25 08:44
uwielbiam takie miejsca....a tego przyznam nie znam ........ale jest na mojej liście "must see"......

mamaMa
mamaMa - 2016-05-25 09:22
BPE - to wybierz sie na jedna z Twoich ulubionych imprez, np. 28.VIII. Zlot Wiedzm i Czarownic, albo 4.IX. Ziemniaczysko pod Lipowcem, albo 18.IX. "Pod Czerwona Jarzebina" na odpust:-)
Wszelkie informacje na stronie internetowej mnpe.pl
:-)

zula - 2016-05-25 11:21
...śliwki,jabłka i czerwona jarzębina mówią ,że jesień już blisko a pajęczyna z kroplami rosy to tylko potwierdza - zdjęcia na 5 gwiazdek :-)

Eugene
Eugene - 2016-05-25 11:51
Wspaniałe klimaty. Można się poczuć jak na wakacjach u babci, na wsi. Pozdrawiam.

marianka - 2016-05-25 22:31
Och, taki skarb tak blisko? Chcę!

mamaMa
Anna M