Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2016    Winna wędrówka
2016

Winna wędrówka

Niemcy
Niemcy, Naumburg-Blütengrund

Za chwilę docieramy z pięknego Naumburga do Blütengrund, gdzie właśnie dziś, w Święto Zjednoczenia Niemiec przy nostalgicznych dźwiękach NRD-owskich szlagierów odbywa się dzień otwarty najbardziej na północ wysuniętego regionu winiarskiego Niemiec, który dostępny jest dla gości tylko ten jeden raz w roku.

Pomimo, że trochę siąpi, atmosfera jest gorąca i kolorowa, ludzie roześmiani prężnie wyciągają nogi i wypinają piersi wędrując od jednego winiarza do drugiego, który chętnie polewa do przygotowanych i własnych na piersi zawieszonych kieliszków. Po tych paru kilometrach najpierw na dole, potem po mozolnym wdrapywaniu się na górze, gdy od czasu do czasu wyłania się stoliczek z własnym wyrobem godnym skosztowania, frywolności i radości nie ma końca. Widoki bajeczne, winogrona przesłodkie, a na końcu radość wyrażana równomiernymi okrzykami i energicznymi wybuchami śmiechu bezgraniczna. Zaopatrzyliśmy się nie tylko w porządną dawkę zadowolenia pomimo niesprzyjającej aury, ale i w wyjątkowej jakości wino, które od czasu do czasu każemy sobie dostarczać do domu.

Niemieckie zjednoczenie znalazło miły wyraz w tym rozkosznym i winem płynącym miejscu.

zula - 2017-09-15 22:24
Drabina...prosto do nieba, wino do szklanek...cudowny zachód słońca i... finał koncertu 50 lat na scenie Maryli Rodowicz w Opolu!!!
Wyjątkowy dzień ...

BPE
BPE - 2017-09-16 13:30
o....super ...... a winko smakowało ?

mamaMa
mamaMa - 2017-09-16 21:23
zula, a to ciekawe skojarzenie, niestety nie widzialam marylowego koncertu...

BPE - smakowalo bardzo i (jak pisalam) jak najdzie nas ochota zamawiamy do domu:-)

marianka - 2017-09-17 22:45
Cóż lepiej sprzyja zjednoczeniu niż wino?

danach
danach - 2017-11-09 11:51
Oj ślinka mi pociekła na te skarby ziemi i słońca

mamaMa
Anna M
Zasoby: 1404 wpisy1404 5507 komentarzy5507 22031 zdjęć22031 1 plik multimedialny1