Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Oni, mijani    Albańczyk
2017

Albańczyk

Niemcy
Niemcy, Bensersiel

Karol Wielki, Napoleon Bonaparte, Sandra Bullock, Al Pacino, Albert Einstein, John und James Belushi, George Washington, Rene Redzepi ze słynnej kopenhaskiej Nomy, wielu papieży i cała plejada innych, wielkich tego świata to byli...Albańczycy.

Byli i są.

Ich twarze mają zdobić ścianę domu naszego kelnera, który przykleja coraz to nowe po genealogicznych badaniach i albańskim, oczekiwanym, odkryciu. Kelnera z podrzędnej włoskiej restauracji ulokowanej w centrum handlowym Bensersiel. Odbierając zamówienie rozpoczyna opowieść, niekończącą się, imponującą wiedzą, ciekawą, przerywaną spojrzeniami szefa. Wracamy, by wyrazić wątpliwość, w internetowych źródłach nie ma takowych o albańskich korzeniach paru informacji...

Ten gest niewątpliwego braku zaskoczenia, uśmiech lekki, wyrażający całkowite opanowanie i szept ważny wyjaśniający, że tych informacji trzeba szukać w źródłach niezależnych, na pewno nie niemieckich (nie mówiąc o polskich).

Dzisiaj myślę o nim ciepło, człowieku widzącym wszędzie wielkość kraju, który już w takiej formie, jak kiedyś, nie istnieje. Kraju, który opuścił, by nie tylko roznosić do stolików pizze czy makarony, ale głosić jego ukrytą sławę. I kto wie, może wszyscy jesteśmy Albańczykami?

;-)

zula - 2017-12-11 07:48
Sprawdziłam w polskich źródłach ...
Albańczyk może bardzo chciałby i mocno w to wierzy!
A może?

mamaMa - 2017-12-11 07:55
A co znalazlas - kto tak, a kto nie?

BPE
BPE - 2017-12-11 08:12
my Polacy mamy ponoć korzenie Kaukaskie

mamaMa - 2017-12-11 08:16
A to ciekawe? To stad temperament;-)

zula - 2017-12-11 20:12
R.Redzepi jego ojciec jest pochodzenia albańskiego!
A pozostali S.Bullock - Norymberga , Einstein- Ulm
N.Bonaparte- Korsyka ,Al Pacino rodzony w Nowym Yorku lecz z pochodzenia włoskiego.
Maria Teresa pochodzi z Albanii...
Wiele poczytałam o niesamowitych ludziach co niby się wie a jednak ulatuje.

mamaMa - 2017-12-11 20:36
Według źródeł po niemiecku ojciec Sandry Bullock był pochodzenia albańskiego:-)
Einstein, Bonaparte - nie ma takich informacji.
Ale o Al Pacino, Al Capone są...
Matka Teresa tak!
zula, tylko odkrywać, odświeżać:-)

danach
danach - 2017-12-16 23:33
No, no ale rewelacje, a ta ściana to będzie ciekawa

Pamar
Pamar - 2017-12-22 11:27
Ciekawa forma popularyzacji swojego kraju. Ciekawe co na to Sandra Bullock czy al Pacino :)

marianka - 2018-01-03 17:04
I Rita Ora też!