Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2017    Rose Cottage
2017

Rose Cottage

Wielka Brytania
Wielka Brytania, Coagh

Poprzecinane białymi kreskami morze i szachownica swojskich pól. A potem prowincjonalne zaniedbaniem lotnisko w Belfaście, brytyjsko wyglądający panowie bez uśmiechów i przemieszczający się do wyjścia rodacy, dostarczający scenek rodzajowych. Np. ojciec mądrujący się się wypowiedziami frywolnymi i jego dorastająca córka, która najpierw się odwraca i stanowczo prosi „uspokój się”, a gdy to nie pomaga soczystym angielskim krótko i zwięźle obraża mężczyznę, który teatralnie prosi o odsunięcie jej od siebie, bo „zaraz się przewróci”. Reakcja stoicka na własne lustrzane odbicie…
Potem na wyludnionym lotnisku dopełniamy samochodowe formalności i jedziemy próbując trzymać się lewicy w towarzystwie księżyca rozświetlającego ciemne głęboko irlandzką nocą wody jeziora, taką samą pogrążoną we śnie okolicę, by dojechać do łona spokoju i sielanki wiejskiej zmodernizowanej zabudowy. Jest czekolada, ratująca resztki zmanierowanego ducha i herbatka brytyjska w filiżance pod bacznym okiem czarno-białej fotografii. Kot wyskakuje jako prezent, a kominek nie trzaska przytulnie ogniem, za to kaloryfery dostarczają przyjemnego i potrzebnego ciepła. Pośród lepkiej koronkowo-kwiecistej ozdobności zasypiamy poruszeni zadbaniem o każdy tego starego domu detal. Ze starego zrobione współczesne, acz stylizowane na zaprzeszłe – jakiż udany, pasujący do nurtu XXI wieku gust. Mamy nadzieję, że podobający się również duchom tych murów, które niewątpliwie tutaj z nami są. Dobranoc Irlandio Północna.

zula - 2017-12-17 19:48
Witajcie w Irlandii Północnej!

BPE
BPE - 2017-12-19 07:20
super - z przyjemnością przejadę przez Irlandię z Toba - na pewno będziesz miała inne spojrzenie

Pamar
Pamar - 2017-12-20 15:40
Bardzo ładny pokój, jakby sprzed kilku lat

marianka - 2018-01-03 17:09
Ciekawam Twojej Irlandii Północnej! Ciekawe jakie perełki dla nas odkryjesz :)

danach
danach - 2018-01-28 14:22
Nie wiem jak to się stało ale dopiero teraz odnalazłam Twoją Irlandię i zaczynam czytać z ciekawością :)

mamaMa
Anna M
Zasoby: 1402 wpisy1402 5501 komentarzy5501 21979 zdjęć21979 1 plik multimedialny1