Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2017    Na kancik
2017

Na kancik

Irlandia
Irlandia, Kinvara

Przez miasteczko Kinvara przejeżdżamy dwa razy oglądając się za siebie ze względu na jego barwy. Kolorowe aż się patrzy, spokojem tchnące, z prześliczną poszarpaną zielenią zatoką i majaczącym we mgle w lekkiej oddali zamczyskiem w formie mieszkalnej wieży. Gdy zrezygnowaliśmy z trzeciej nocy na naszym końcu świata, Kinvara wydała się nam tętniącą życiem metropolią, gdzie zasnęliśmy na wygodnie grubym hotelowym materacu. Niektóre przewodniki kpiąco trochę opisują miasteczko i jego mieszkańców, że tutaj niby nosi się dżinsy na kanty (Lonely Planet...). My odkrywamy małą restauracyjkę, gdzie otwarte drzwi dodają smaku potrawom widokiem na zmierzch nad zatoką, a późnym wieczorem zaglądamy do czerwonego pubu, gdzie Afrykańczyk z Nowego Jorku wita nas radosnym okrzykiem i gra na życzenie utwory Michaela Jacksona tak, że rzewnie się robi na duszy. I choć nie był to muzykalnie typowo irlandzki wieczór, za to w takim towarzystwie, gdyż poza grającym wszyscy zdawali się być z rolniczych okolic. Sądząc po wyglądzie;-)

Zamczysko Dunguaire Castle jest malownicze i romantyczne, wybudowane w 1520 roku, miało za właściciela m.in. Olivera St. Johna Gogarty, który posłużył Jamesowi Joyce'owi za pierwowzór do postaci Bucka Mulligana w Ulissesie. Sam Gogarty nigdy w nim nie mieszkał, urządzał jedynie literackie kolokwia. W 1979 roku nagrywano tutaj zdjęcia do filmu „Akcja na Morzu Północnym”. I pewnie było to dużym wydarzeniem w Kinvarze. Może właśnie wtedy zaczęto prasować dżinsy na kancik?

pamar
pamar - 2018-02-27 08:40
I co? Rzeczywiście te dżinsy są w kancik? :)

BPE
BPE - 2018-02-27 16:12
kolejne niezwykłe miejsce odkryte.......

marianka - 2018-03-04 15:43
W takim towarzystwie i lokalizacji to nawet ten kancik nie jest taki straszny :)

danach
danach - 2018-03-06 13:02
Dom ze strzechą jest jakby w kancik a kolory domów rozświetlaną miasteczko, miło :)

mamaMa
Anna M