Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2018    Dobry znajomy
2018

Dobry znajomy

Polska, Kraków

Ach Krakowie! Jak zawsze piękny, jak zawsze dostojny, jak zawsze magiczny. Przytulny i światowy, otwarty i szczelnie otulony elegancji i wyjątkowości murem. Kraków dotyku przeszłości, Kraków trzepotu gołębi, Kraków kwieciem i koni zapachem ustrojony. Smaczny obwarzankiem i bogaty bagietkami. Orzeźwiony Wisłą i ocieplony smoka wyziewem. Kraków kościelnych wspaniałości i szopek Białego Anioła. Piwniczny artystyczny szczyt i Wawel z energetyzującą mocą nieznanego. Donośny głos Zygmunta i przejmujący dźwięk trąbki w samo południe. Osierocony żydowski Kazimierz i Brama Floriańska z murami, które straciły swoje znaczenie. Kraków Lajkonik i Kraków centuś. Przyjeżdżałam tutaj na wagary, zdarzało się, że co tydzień. Wyciągałam się na Plantach i targowałam na Kleparzu. Zachwycałam tajemniczością lokali i galerii i denerwowałam komercją Sukiennic. Przed sklepem kolonialnym na Kopernika otwierała mi się buzia, a za spotkanym Skrzyneckim poszłabym jak w ogień. I nic się nie zmieniło. Lubię powracać i gdybym tutaj mieszkała, opisywałabym każdy metr tego wszechstronnego cudu.

zula - 2018-07-01 07:36
Osobisty piękny wpis!
Wracam do Krakowa jak tylko to możliwe... pokazałaś miejsca dla mnie nowe !
Zdjęcia wyjątkowe...

... także bez mleka,glutenu,cukru i laktozy ?

zula - 2018-07-01 08:06
Przepraszam literka przekręciła się !
Ma być WRACAJ do Krakowa !!!!

mucha
mucha - 2018-07-01 09:41
Oj tak, mam podobne odczucia w stosunku do Krakowa. Perła w koronie starych polskich miast :) uwielbiam tam przyjeżdżać.

danach
danach - 2018-07-03 15:07
o mój kochany Kraków, ale on się ciągle zmienia więc masz co robić :)

marianka - 2018-07-08 21:15
O jak pięknie! I jak miło czytać takie słowa o moim ukochanym mieście!
A gdzie był sklep kolonialny przy Kopernika?

mamaMa - 2018-07-24 23:06
marianko, za wiaduktem, bodajze kolejowym, idac od strony starego miasta przed pierwszym duzym kosciolem po lewej stronie. Tylko ze to bylo...tak dawno...towar jednak przyprawial mnie o zawrot glowy;-)

mamaMa - 2018-07-24 23:07
zula - bez tego wszystkiego, przepyszny i lekki dla brzucha;-) Polecam!

Anna M