Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2020    Kolorowa Morelia
2020

Kolorowa Morelia

Meksyk
Meksyk, Morelia

W Morelii jest wesoło. Kolorowo, radośnie, z proporczykami i muralami na placu przed kościołem pw. św. Augustyna. Dodatkowo ciepły, trochę pudrowy róż zabudowań wokół starówki rozgrzewa nareszcie zdrowe serca. I klown na zocalo, który rozśmiesza zgromadzonych wokół siebie rodaków. Wchłonięci w atmosferę, w beztroskę, w barwny tłum nie możemy oderwać oczu od kreatywności ulicznych artystów, od zieloności i błękitu, którymi wita nas główny plac miasta, od stojącej na nim dostojnej barokowej katedry, od ludzi w takichże barokowych strojach, którzy jak gdyby nigdy nic przechadzają się po ulicach miasta. Rynek otoczony jest z trzech stron domami z krużgankami. Jakie to robi wrażenie! Wcale się nie dziwię, że tyle tu ludzi. Jaka to przyjemność spędzać czas we własnych czterech kątach, gdy można pozwolić pieścić się promieniom słońca tutaj i czuć przy tym pozytywny puls miasta? Stanowić kroplę tej żywotnej przestrzeni, w której wszyscy zdają się dobrze bawić? Centrum Moreli jest od 1991 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO za świetnie zachowaną kolonialność, a ja uważam, że mieszkańcy powinni dostać pierwsze miejsce za tworzenie pogodnej atmosfery.

zula - 2020-05-02 17:48
Nawet błękit nieba z pierzastymi chmurami ma lekkość...
Stroje meksykańskie - piękne, murale - uwielbiam czyli jestem oczarowana miastem.
Jeszcze na deser nocne zdjęcie katedry - brawo !

marianka - 2020-05-02 18:13
Aż ciepło na sercu, od samego czytania wpisu ;)

danach
danach - 2020-05-14 18:24
Lubię nieduże miasteczka z klimatem i poczułam ciepło bijące ze zdjęć , pięknie i przyciete drzewa przypominają mi Sardynię

mamaMa
Anna M
Zasoby: 1400 wpisów1400 5495 komentarzy5495 21946 zdjęć21946 1 plik multimedialny1