Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2019    Rottweiler (miejsca opuszczone)
Zwiń mapę
2019
28
cze

Rottweiler (miejsca opuszczone)

 
Rumunia
Rumunia, Odoreu
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 25855 km
 
Jadąc do Baia Mare drogą 19F miga mi po lewej stronie opuszczona willa. Z zapałem przekonuję kierowcę do zachęcająco wyglądającego obiektu i już po chwili skręcamy, by od tyłu wejść na teren posiadłości. Parkujemy przy kolejowych torach, z radością odkrywamy dziurawy płot i starym ogrodem maszerujemy do w oddali majaczącego obiektu.

Willa jest piękna i prawdopodobnie służyła grupom dzieci i młodzieży za wypoczynkowy dom. Obchodzimy ją dookoła, by z żalem stwierdzić, że nie ma możliwości wejścia. Robimy parę kroków przodem do tyłu, by nasycić się jej pięknem, gdy nagle słyszymy szczekania psa. Znad traw po lewej stronie spogląda na nas rottweiler. Nie wiemy czy jest uwiązany przy budzie, czy wyszedł nam na spotkanie i usiadł próbując nacieszyć się, podobnie jak my przed chwilą, widokiem swojego łupu. Próbujemy przytrzymać przy sobie nasze psy odwracając ich uwagę, by nie przyszło im do głów, by patrzeć na boki. Idę spokojnie i miarowo, czując na plecach rosnące napięcie i zdenerwowanie mojej lepszej połowy. Próbuje zmusić mnie stłumionymi parsknięciami do świńskiego truchtu, czemu opieram się z rozsądku. W końcu dociera do mnie syk, że zwariowałam, że kto to widział, że nasz pożre i rozszarpie, a ja jak gdyby nigdy nic udaję, jakby tego psa tutaj nie było. „On ciągle na nas patrzy, pożera wzrokiem, pospiesz się”.

Do dzisiaj śmiejemy się z tego wydarzenia i opowiadamy jako anegdotę. Instynkt przetrwania to męska strona medalu, spokojne oddalanie się od miejsca potencjalnej śmierci, by nie rozniecić instynktu myśliwego w psie – damska.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (10)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (4)
DODAJ KOMENTARZ
zula
zula - 2022-06-29 19:43
...mogło być niebezpiecznie!
Najważniejsze to opanowanie i myśleć pozytywnie ,ze nic złego.stać się nie może.
.pozdrawiam
 
zula
zula - 2022-06-29 22:15
A...podoba mi się zdjęcie zieleni zatopionej w pięknych łukach!
:)
 
Danach
Danach - 2022-07-19 11:49
Mogło być groźnie ale dobrze że się szczęśliwie skończyło
 
Marianka
Marianka - 2022-07-19 17:54
Ha! Podziwiam zimną krew!
 
 
mamaMa
Anna M
zwiedziła 18% świata (36 państw)
Zasoby: 1387 wpisów1387 5451 komentarzy5451 21764 zdjęcia21764 1 plik multimedialny1