Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w głowie 2023    Cmentarz ciężarówek
2023

Cmentarz ciężarówek

Niemcy
Niemcy, Friedrichshafen

Stoją rozpalone słońcem, rozgrzane upałem, dumne wciąż, choć skazane na samochodową śmierć. Cmentarz ciężarówek. Ponury wyraz ludzkiej ułomności, niegospodarności, przeliczenia się. Ich właściciel ogłosił finansową upadłość, a one koczują na byłym parkingu firmy spedytorskiej, której powinęła się noga. Pochłania je od ziemi flora, zielska i trawska docierają do kabin, krzewy oplatają wiotkimi gałązkami, wandale rozbijają ich szyby. Nikt się zdaje ich stanem nie interesować, a najprawdopodobniej w wypadku plajty nie wiadomo do kogo tak naprawdę należą. W kontenerach ślady biura, książki, dokumenty, kubły na śmieci. Ktoś tu kiedyś zarabiał pieniądze. Ktoś przychodził do pracy. Ktoś tymi samochodami przewoził towary. Ktoś musiał naprawdę popaść w tarapaty, że nie udało mu się tych pojazdów sprzedać. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Werne ograniczyła się na tyle, że zapomniała o najważniejszym – trzeba po sobie posprzątać.

zula - 2024-07-22 18:53
Przerażający widok...a myślałam ,że tylko w moim kraju trudno rozwiązać problem.

mamaMa
mamaMa - 2024-09-01 14:56
To problem całego świata, całego, niestety...

mamaMa
Anna M
Zasoby: 1435 wpisów1435 5571 komentarzy5571 22767 zdjęć22767 1 plik multimedialny1