Geoblog.pl    mamaMa    Podróże    Jestem w podróży...choćby tylko w gÅ‚owie 2016    Lucynka
2016

Lucynka

Polska, Poznań

Lucynka...

Siedem lat temu nieoczekiwane i radosne spotkanie na Sri Lance przyniosło w prezencie znajomość z dwoma podróżnikami, którzy niestrudzenie przemierzają świat. Dzisiaj Lucynka obchodzi 80-te urodziny. I choć liczby ta brzmi ciężko i dosadnie wcale taką nie jest w wydaniu kochanej jubilatki.

Poznań został odczarowany, z radzieckiego i zabarwionego sepią zamienił się w słoneczny i roztańczony boogie-woogie. Poznań nie pokazał wprawdzie koziołków w południe, ku rozczarowaniu rzeszy turystów, ale zaskoczył pięknym, barwnym rynkiem i ogromną kreatywnością gastronomów i przedsiębiorców prześcigających się w pomysłach na wystrój i sposób oferowania fantazyjnych dań.

Poznań wydał się być rozzuchwalony, rozszemrany szeptem radosnych urodzinowych życzeń, które niosły się echem po uliczkach i zaklinały orzechowym farszem lukrowanych świętomarcińskich rogali. Poznań olśniony, Poznań ucieszony, Poznań wyczekujący wieczora, gdy błękitna dama rozjaśni Kolegiacki Plac swoich uśmiechem.

Lucynka....

Gwiazda wieczoru, rozkochanych w niej gości, bywalec świata i ciepło otwartego na dobro serca. Nie ma w nim miejsca na zgryzotę i fałsz, za to jest bezdenne na radość, ciekawość, śmiech i upojenie drogą.

Były ochy i achy, był szampan i czekoladowy tort, zimne ognie i wielka skrzynka na materialne zasoby. Były śpiewy i uśmiechy, był dziecięcy śmiech i płacz, opowieści, pytania i na nie odpowiedzi. I ciągnące się wzdłuż sufitu proporczyki z całym podróżniczym życiem bohaterki – co rok to wyprawa, bliska czy daleka, wyprawa, której ciąg dalszy następuje nieodzownie i nieugięcie od czterdziestu już lat. W tym roku Lucynka była w Islandii, a w przyszłym zobaczy Iran.

Kochana...dajesz tyle siły i zawyżasz poprzeczkę nad wyraz uroczo i z wdziękiem.
Ileż miałam na tej Sri Lance szczęścia!

P.S. Drugiego podróżnika, Miecia, niestety nie było...przebywał na Madagaskarze:-)

zula - 2016-09-27 00:11
Sto Lat Lucynko!...i wypraw każdego roku!
Piękna uroczystość i wspaniałe utrwalona na przepięknych zdjęciach!
Małgosia z Marią
:-)

Poznań jest prześliczny...

BPE
BPE - 2016-09-27 07:46
Fantastycznie, że są tacy ludzie .....ja myślę , że te podróże ją tak napędzają .....najgorzej jest gdy ktoś nie ma pasji - wtedy na emeryturze pozostaje mu pustka .........

mucha
mucha - 2016-09-27 10:34
Sto nie, dwieście kat dla Szanownej Solenizantki, i jeszcze wielu wspaniałych podróży :)

danach
danach - 2016-09-27 20:56
Poznań jest piękny a Pani Lucynka wspaniała , Sto lat wspaniałych podróży !!!

Pamar
Pamar - 2016-09-30 12:34
Ależ dostałam motywacyjnego kopa w tym momencie! A to tylko wspomnienia o Lucynce, co by było gdybym poznała osobiście?
Dzięki za ten wpis. bardziej mi się działać i nie chce marudzić :)

mamaMa
mamaMa - 2016-09-30 12:44
Pamar, jak sie Lucyne pozna to ma sie uczucie, ze ksiezyc nie jest daleko:-) Zreszta, takie zyczenie widnialo na jednym z urodzinowych wpisow - "Lec na ksiezyc";-)

Marianka
Marianka - 2016-10-18 21:45
Sto lat podróży Kochana Lucynko! Oby było wsród nas jak najwiecej takich Podróżników smakujacych życie i zarażających entuzjazmem!

mamaMa
Anna M